Yükleniyor

Pelitözü

Spor Tırmanış

Bilecik, Bilecik , Kuyubaşı Köyü

Ulaşım

Bu ara TCDD’de sürüp giden çalışmalar ve aksaklıklar sebebiyle kesin bişey söyleyemesemde biz Haydarpaşa’dan Anadolu Ekspresi ile akşam yola çıkıp gece 1:30 gibi Bilecik’te oluyorduk ve 3:00 gibi ters yönden gelen trene binip Pelitözü’nde iniyorduk. Trenlerin normalde Pelitözü’nde duruşu yoktur ancak tam orada bir makas olması sebebiyle trenler birbirlerini beklemek durumundalar, hangi trenin duracağını tam bilmek zor, örneğin bir seferinde Burdur’a giderken Pamukkale ekspresi normalde durmadığı halde Pelitözü’nde durmuştu.

Artık yeni yapılan tünel sayesesinde (!) otoyoldanda Pelitözü’ne ulaşabilirsiniz, sadece arabanızı biraz yukarda bırakmak zorunda olmanız sorun olabilir yada otobüsle gelip tünele girmeden inebilirsiniz.

Konakla

Kamp normalde tren yolunun hemen yukarısında bulunan terkedilmiş TCDD evinde yapılır. Bir ihtimal işçi kulübesiden su temin edebilirsiniz ancak yinede su götürmek mantıklı olacaktır. Eğer ben zaten Paralel Çatlak yada Mağara Sektör’de tırmanacağım hem işçilerede, inşaatada uzak olurum diyorsanız mağarada da kamp yapabilirsiniz. Tabi bunun için yüklü bir çantayla ve elinizdeki sularla yukarı biraz zorlu bir tırmanış yapmanız gerekir.

Diğer Bilgiler

Kaynak:http://www.mudadost.org/tirmanis-bolgeleri/pelitozu-bilecik/

İller içinde arama yap

Tırmanış potansiyeli olan ve tırmanılan yerler için irtibata geçin.

Bahçeler içinde arama yap

Tırmanış potansiyeli olan ve tırmanılan yerler için irtibata geçin.

Copyright © tirmanisakademi.com 2018